ÇOK YÜKSEK RİSKLİ MADDELER ADAY LİSTESİNDE 6 YENİ MADDENİN EKLENMESİ (SVHC LİSTESİ)

REACH 12

RUDOLF GmbH’nin Değerli Müşterileri,

ECHA Aday listesine 20/06/2013 tarihinde 6 madde daha dahil etmiştir. Şu anda SVHC - Maddeleri (yüksek önem arz eden maddeler) için, Mevcut Aday liste toplam 144 madde içermektedir.

Mevcut Aday Liste’yi aşağıdaki yeni bağlantıda bulabilirsiniz:

Ürünlerimizin yeni listelenen Aday maddelerden 0.1 w/w (weight by weight) üzerindeki bir konsantrasyonda içermesi durumunda sizi bilgilendireceğiz ve ilgili ürünlerin reçetelerini optimize edeceğiz. Bu ürünleri geçen 12 ay içinde satın almış olmanız durumunda ürün yönetimimiz size mümkün olan alternatifleri önerecektir.

Bu ürünlerin geçen 12 ay içerisinde satın alınmış olması durumunda, 0.1 w/w (weight by weight) üzerindeki bir konsantrasyonda Aday Liste’de yer alan maddelerden içeren ürünlerin yenilenen ürün güvenlik veri belgeleri (MSDS) size sağlanacaktır. MSDS’lerin 3. Bölümü ürünün içerisindeki SVHC - Maddesinin ismi ve miktarı hakkında bilgi içermektedir.

Şimdiye kadar Rudolf GmbH REACH madde 31 (1) ile şart koşulan müşterilerine bilgi sağlama zorunluluğunu karşılamaktadır. Şirketiniz, maddelerin tedarikçisi olarak, REACH yönetmeliğinin 33. maddesine göre tedarik zincirindeki yükümlülüklerini yerine getirebilir.

Buna ek olarak, Rudolf GmbH, şu an mevcut durumdaki bilgimize göre, 20/06/2013 tarihli güncel SVHC Listesi’nde bahsedilen hiçbir maddenin ana ürün gamımızda bulunan ürünlerin içerisindeki konsantrasyonunun %0,1’in üzerinde - kasıtlı olarak eklenmiş reçete bileşeni olarak - içermediğini onaylamaktadır.

RUDOLF REACH UYGULAMA TAKIMI (RIT)