Genel

RUDOLF GmbH’nin Değerli Müşterileri,

Yeni Avrupa kimyasal politikası (REACH) Haziran 2007’de yürürlüğe girmiştir. RUDOLF GROUP, REACH için yeni yönetmeliği pürüzsüz bir şekilde uygulamak adına geçen 3 yılda çok ayrınltılı bir şekilde hazırlanmıştır.

Ön kayıt ilk önemli adımdır. Kayıt yaptırılması zorunlu olan bütün kimyasal maddelerin (=REACH’ten etkilenen) 1. süreçte (1 Aralık 2008) ön kayıtlarının yaptırılması gerekmektedir. Ön kayıt, kimyasalların son kaydına kadar geçiş sürecinden yararlanmak için bir ön koşuldur. Yardımcı kimyasallarımızın bileşen maddelerinin üretim hacmine bağlı olarak kayıt, 2010 ve 2018 arasında aktif olacaktır.

RUDOLF GROUP bütün üretmiş olduğu maddelerin, doğrudan ihraç etmiş olduğu meddelere de yapacağı gibi, ön kayıtlarını yaptırmış olacaktır. Sonuçta ürün gamımızın değişmesi için bir neden söz konusu değildir.

Kayıt, tekstil yardımcı kimyasalları kullanıldığında ve eğer gerekli ise bunları Avrupa Kimyasal Ajansı’ na (ECHA) bildirmek için, maruz kalma ve risklere ilişkin bilgilerin değişimini gerektirir. Bu nedenle ürünlerimizin kullanımları hakkında, çeşitli maruz kalma senaryolarını gözden geçirebilmek için, muhtemelen sizinle iletişime geçeceğiz.

Biz sizin inanabileceğiniz güvenilir partneriniziz. Bu bizim müşteri hizmetlerimizin bir parçasıdır.

Sorularınız olması durumunda, lütfen reach@rudolf.de üzerinden REACH UYGULAMA TAKIMI ile iletişime geçiniz.

İletisim

RUDOLF REACH UYGULAMA TAKIMI

 

İletişim

reach@rudolf.de