BIONIC-FINISH®ECO

Biyonik ile gelecek için florsuz ürünler

Ekoloji

BIONIC-FINISH® ECO, florokarbon bazlı klasik kalıcı su iticilik apresine ekolojik alternatif olarak geliştirilmiştir. Kimyasal yapısı daha önceki tüm kalıcı su itici aprelerden daha çevre dostudur.

BIONIC-FINISH® ECO’nun ürünü olan ®RUCO-DRY ECO üretimi esnasında perflorlu yapılar kullanılmadığından yapısında perflorlu gruplar içermemektedir.

Teknik olarak ®RUCO-DRY ECO biyolojik olarak parçalanabilmektedir. Ancak OECD test metotlarına göre ürün biyolojik olarak kolaylıkla parçalanabilir değil, elimine edilebilir olarak tanımlanmaktadır. ®RUCO-DRY ECO’nun bu şekilde sınıflandırılması; uygulanmış tekstillerin üzerindeki polimerik yapıların mamulün kullanım süresi boyunca etkili ve kalıcı olması istendiğinden doğal karşılanmalıdır. Buna benzer olarak polyester lifleri de biyolojik olarak kolaylıkla parçalanabilir olmasa da geri dönüşümü yapılabilinmektedir. 

OECD testlerine göre ®RUCO-DRY ECO atık sudan kolayca (>%80) bertaraf edilebilir. 

BIONIC-FINISH®ECO kuru temizlemeye ve solventlere karşı dayanımı yoktur. Solventler yüzeydeki filmi çözer ve alt kısma geçer. Kaplama ve laminasyon yapılırken bu göz önünde bulundurulmalıdır. Yağ iticilik sadece perflorlu bileşikler ile sağlanabilinmektedir.

SILVERPLUS®
BIONIC-FINISH®
BIONIC-FINISH®ECO
SILURAN®
RUCO-GUARD®
HYBRIDTEX®
ECO-VENT®