RUCO-GUARD®

Yüksek Apre Efektleri

Patentli RUCO-GUARD® florokarbon teknolojisi ve BIONIC-FINISH® ile tekstil mamullerine su-yağ ve kir itici fonksiyonların kazandırılması

Florokarbon polimerleri nedir?

Florokarbon polimerleri yüksek derecede geliştirilmiş özel kimyasallar olup, su, yağ ve kir iticilik efektlerinin eldesi için çok çeşitli maddelere (örneğin, tekstil mamulleri, deri, kâğıt, kayalar vb.) uygulanabilen maddelerdir. Tekstil alanında, florokarbonlar giysilik kumaşlar ve ev tekstilleri yanında teknik tekstillerin de yağmur, kar, kir ve lekelere karşı görünüm ve özelliklerinin korunması amacıyla uygulanmaktadır. RUDOLF GROUP, florokarbon polimerlerini ve bunların karışımlarını RUCO-GUARD® ticari markası ile pazarlamaktadır.

Florokarbon polimerleri ne yapabilir?

Parafinler, modifiye yağ asidi türevleri ve silikonlar tekstil mamulüne sadece su iticilik özelliği kazandırabildiği halde florokarbon polimerleri ayrıca kir ve yağ iticilik özellikleri de kazandırmaktadırlar. Florokarbon polimerlerinin klasik su iticilik maddelerine göre diğer bir avantajı da, apre işlemi gören tekstil mamullerinin mükemmel hava ve su buharı geçirgenliğine sahip olmasıdır. Bloke izosiyanatlarla kombine kullanım durumunda (kenetleme maddeleri konusunda da bakınız) mükemmel derecede kalıcı efektler elde edilebilmektedir.

SILVERPLUS®
BIONIC-FINISH®
BIONIC-FINISH®ECO
SILURAN®
RUCO-GUARD®
HYBRIDTEX®
ECO-VENT®