SILVERPLUS®

YERYÜZÜNÜN ANTİMİKROBİYALİ

SILVERPLUS® - Kaynakların minimum oranda tüketilmesi ile elde edilen maksimum efektler

SILVERPLUS®, sahip olduğu yüksek aktif yüzey sayesinde, gümüş içeren bileşik son derece inovatif bir yöntemle yüzeylere uygulanmaktadır. Mikro yapılı SILVERPLUS®’ın bir gramındaki aktif madde, yaklaşık 600,000 cm2’lik yüzey alanını etkileme gücüne sahiptir.

Bu son derece yenilikçi uygulama sayesinde, oldukça etkili pozitif yüklü gümüş iyonlarından ihtiyaç duyulduğunda ve gerektiğinde nemli ortamda (ter gibi) serbest kalarak ve azar azar dozajlanarak neredeyse sonsuz bir birikinti oluşturulmaktadır.

SILVERPLUS®’ın üçlü mekanizması sayesinde bakterilerin sebep olduğu kötü kokular gümüş iyonlarının efektlerine adapte olamazlar. Doğal gümüş elementinin antimikrobiyal etkisi özellikle serbest gümüş iyonlarından kaynaklanmaktadır. Pozitif yüklü gümüş iyonları, üçlü etki mekanizması sayesinde bakteriyostatik etkiler göstermektedir.

SILVERPLUS®-teknolojisinin avantajı; nispeten düşük çözünürlük nedeniyle gümüş iyonlarının yavaş yavaş salınarak kimyasal dengede kalabilmesidir. Böylece önemli bir miktar antimikrobiyal aktif madde çok efektif bir şekilde kullanılmaktadır.


Nem varlığındaki serbest gümüş iyonları

RUDOLF GROUP SILVERPLUS Effect
SILVERPLUS®
BIONIC-FINISH®
BIONIC-FINISH®ECO
SILURAN®
RUCO-GUARD®
HYBRIDTEX®
ECO-VENT®