Üçlü Sorumluluk

Uluslararası kimyasal dernekleri konseyi

BİZE ULAŞIN

Üçlü sorumluluk, dünya kimya endüstrisinin yaşam döngüsü boyunca kimyasalların güvenli yönetimi konusundaki birleştirici taahhüdüdür ve aynı zamanda yaşam kalitesini artırmada ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmadaki rolünü desteklemektedir.

RUDOLF GROUP 2016 Üçlü Sorumluluk Ödülü'nü kazandı

Tekstil yardımcıları ve özel kimyasallar üreticisi olarak RUDOLF dünya çapında yenilikçi bir ortak olarak kabul edilmektedir. Müşterilerimize kaliteli ve çevre dostu teknik çözümler sunmak vizyonumuzdur. Su itici, yüksek performanslı, flor içermeyen bir itici kaplama olan BIONIC-FINISH®ECO mükemmel bir örnektir.

Medya, yasama organları ve çevre örgütleri, genellikle bu alanda kullanılan florokarbon bileşiklerini, çevre üzerindeki olası olumsuz etkileri nedeniyle giderek daha kritik olarak görüyorlar.

RUDOLF GROUP bu konuyu çok erken ele aldı ve bu kalıcı kimyasalları kullanmak zorunda kalmadan tekstiller için dayanıklı su geçirmezlik sağlayan sofistike, ekolojik açıdan sürdürülebilir sistemler geliştirdi.

Dış mekan giysilerindeki BIONIC-FINISH®ECO yağmur, kar ve çamura karşı optimum ve aynı anda çevre dostu koruma sağlar.

KENDİNİ ADAMA

Üçlü Sorumluluk Küresel Şartına imza atan bir şirket olarak, şirketim dünya çapında Üçlü Sorumluluk girişimini aktif olarak güçlendirecek ve aşağıdakileri taahhüt edecektir:

  1. Global Responsible Care girişimi ile güvenli kimyasal yönetimini proaktif olarak destekleyen bir Kurumsal Liderlik Kültürü
  2. Çevre, sağlık ve güvenlik performansımızı sürekli geliştirerek İnsanları ve Çevreyi Koruma; tesislerimizin, süreçlerimizin ve teknolojilerimizin güvenliği; ve tedarik zinciri boyunca kimyasal ürün güvenliğinde ve yönetiminde sürekli iyileştirme sağlama.
  3. Yaşam döngüsü odaklı, ses bilimi ve risk bazlı kimyasal güvenlik mevzuatının ve en iyi uygulamaların geliştirilmesine ve uygulanmasına katılarak Kimyasal Yönetim Sistemlerinin Güçlendirilmesi
  4. İş Ortaklarını kendi faaliyetlerinde kimyasalların güvenli yönetimine teşvik etmek
  5. Paydaşları Etkilemek, daha güvenli operasyonlar ve ürünler için endişelerini ve beklentilerini anlamak ve bunlara cevap vermek ve performansımız ve ürünlerimiz hakkında açıkça iletişim kurmak
  6. Geliştirilmiş performans, genişletilmiş ekonomik fırsatlar ve yenilikçi teknolojilerin ve diğer çözümlerin geliştirilmesi yoluyla Sürdürülebilirliğe Katkıda Bulunmak;

Resmi dil sadece İngilizce versiyonudur.

KENDİNİ ADAMA

Üçlü Sorumluluk Global Şartı