RUDOLF GROUP HAKKINDA

MOLEKÜLER ÜRETİM

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Bir konuda uzmanlaşmak, bir gecede olan bir şey değildir. Bilgi edinilmeli, arttırılmalı ve hepsinden önemlisi yıllar geçmelidir. RUDOLF bu felsefeyi 90 yıldan fazla bir süredir uygulamaktadır.

Şimdiye kadar dünya çapında 50'den fazla lokasyondaki çalışanlarımız bunun kanıtıdır. En küçük detaylar bile, çok çeşitli kültürlerin gereksinimlerini bir araya getirmek  ve yansıtabilmek için “RUDOLF Eco System” de uluslararası bir deneyim alışverişi ile birlikte geliştirilmiştir. Bu,  çevre koruma ve sürdürülebilirlik konusunun henüz önem kazanmadığı  bölgelerde bile kişisel olarak oluşturulmuş bir değer zincirinin bir parçası olarak bu konulardaki  sıkı kurallarımızı ve düzenlemelerimizi iletmemizi sağlar.

Benzer şekilde, ortaklıklarımızda da , önlemlerimizin bu üretim tesislerinde ve laboratuvarlarında da uygulanmasını sağladığımız "Küresel düşün, yerel davran!" mottosu ile hareket etmekteyiz.

ARKASINDA NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ

Her hava koşulu için kimya-Greenpeace outdoor kıyafetlerini perflorlanmış kirleticiler açısından analiz etti ve diğerleri arasından temiz bir alternative olarak RUDOLF’ un BIONICFINISH®ECO’ sunu işaret etti.

Doğal olarak biz de müşterilerimiz de çalışma arkadaşlarımızdan sıradışı performanslar bekliyoruz. Yeniliklere dahil olmak, fikir geliştirmek ve yeni şeyler denemek, RUDOLF te hem doğal bir süreç hem de bir zorunluluktıur.

Bunun için de bu fikirleri geliştirebileceğimiz, ön terbiye, boyama, bitim işlemleri, kaplama ve dijital baskı gibi birçok alanımız var.

RUDOLF GÜCÜNÜ TEST LABORATUARLARINDAN ALIR

Kalite control laboratuarlarımızda hergün her vardiyada çok sayıda numune analiz ediliyor.

Özellikle gıda endüstrisinde veya bizde olduğu gibi direk tene temas eden materyallerde kullanılan kimyasallar, sürekli testlere tabi tutulurlar.

Bunun sonucu olarak da dünya çapında 200 den fazla çalışanı ile RUDOLF GROUP laboratuarları, ürünlerimizi ve uygulamalarını derinlemesine test etmektedirler. İlave olarak, laboratuarlarımız akla gelebilecek her tür üretim şartını laboratuar ortamında gerçekleştirebilecek donanıma da sahiptir.

TEKNOLOJİDEN ANLIYORUZ

RUDOLF ürün paleti tekstil pazarı için, sıvı ve katı formda 700 den fazla kimyasal içermektedir.

Düzenli olarak birçok enstitü tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktayız. 1997 de,RUDOLF o zamana kadar ISO 9001/14001 sertifikasyonu alabilen ilk firmalardan bir tanesiydi.

Uzun yıllardır, RUDOLF gönüllü Responsible Care inisiyatifinin kimyasal endüstrisinde sorumlu bir üyesidir. Bu inisiyatif çevre, sağlık ve güvenlik konularını dikkate alan aksiyonlar almaktadır.

MERAKLA İNCE ARAŞTIRMALAR YAPMAK

Yıllık olarak 5.000 den fazla laboratuar çalışması Müşterilerimiz için kapsamlı olarak ve acil bir şekilde işleme alınmaktadır.

Günümüz modern tekstil endüstrisinin geniş alandaki beklentilerini hayal etmek kolay değildir. Bebek iç giyimi, kadın iç giyim, “eskitme” denimler,en güzel Haute Couture kumaşlardan ameliyat örtülerine,işçi veya koruyucu tekstillere, itfaiyeci kıyafetlerine ve ambulans servisine kadar geniş bir alanda kullanılmakta ve bu alanların beklentilerine göre test edilmektedirler.

HER YERDEYİZ

Uzun yıllardan beri ürünlerimiz dünyanın değişik yerlerinde kullanılmakta. Bunun bir sonucu olarak da önemli tekstil pazarlarında olmayı ve yerinde üretmenin önemini hep dikkate aldık.

Ekolojik ve sağlığa zararlı olmayan ürünler üretmek için moda markaları üzerindeki tüketici baskısı son yıllarda büyük ölçüde artmıştır. Bu da  markalar tarafından doğrudan üreticilerine, tüm malzemelerinin yalnızca uygun zararsız hammadde sağlayabilecek şirketlerden elde edilmesi gerektiği talebi ile aktarılmaktadır.

KAPSAMLI ÇEVRE KORUMA

En son üretim teknolojilerine yatırım yaparak, saflık derecesi % 99.9'dan  fazla olan aktif maddelere ulaşabiliyoruz.

Tüm ürünlerimiz için, çevre dostu olmalarını ve kullanım sırasında veya müşterilerimiz tarafından elden çıkarıldıklarında insanlara veya hayvanlara zarar vermemelerini sağlamak için azami çabayı gösteriyoruz. Bu çaba hem bitmiş ürün için  hem de bu ürünlerin üretimi sırasında gösterilmektedir.

RUDOLF için, ekolojik olarak çalışmak, sadece önceden tanımlanmış eşikleri karşılamak için uygun filtreler koymak anlamına gelmez. Bu incelenmesi ve titizlikle doğrulanması gereken tüm bir  üretim sürecidir.

GELECEK İÇİN BİR IŞIK

Son yıllarda, teknik ilerleme konusunda önemli ölçüde ivme kazandık. Şirketimizin tecrübeli çalışanları ve şirket dışı uzmanların  disiplinlerarası işbirliği ile, bu yıl endüstrimizdeki en modern üretim tesisini kurmayı başardık.

Örneğin, silikon ürünler için yeni üretim salonumuz, burada ilk kez tamamen yeni yöntemlerle birbirleriyle birleştirilmiş teknolojilere dayanıyor. Teknolojik bakış açısına göre, bu sadece çevre korumada standartları belirleyen değil aynı zamanda maliyet etkinliği açısından da örnek teşkil eden bir yaklaşımla sonuçlanmaktadır.

Örneğin silikon ürünler için yeni üretim alanımız; ilk kez tamamen yeni yöntemlerle birbirleriyle birleştirilen teknolojilere dayanır. Teknolojik açıdan , bu sadece çevre korumada standartları belirleyen değil aynı zamanda maliyet etkinliği açısından da örnek teşkil eden bir yaklaşımdır.